Noworoczny Ogólnopolski Turniej Piłkarski

W minioną sobotę 7 stycznia w Brzegu na hali sportowej przy ulicy Oławskiej 2 odbył się Noworoczny Ogólnopolski Turniej Piłkarski organizowany przez naszą Akademię oraz firmę Gredar. Do rywalizacji zaproszono 8 drużyn piłkarskich z 3 województw. Zawody odbywały się od godziny 8:30 do godziny 15:00. Nasza Akademia wystawiła w tym dniu 2 zespoły pod wodzą trenera Roberta Nowakowskiego i trenera Marcina Wołoszczaka. Zarówno jedna jak i druga drużyna spisała się bardzo dobrze. Ekipa trenera Roberta wygrała całe zawody i zajęła 1 miejsce, natomiast drużyna Marcina ostatecznie uplasowała się tuż za podium - na 4 miejscu.

Ciekawostką całego Turnieju była forma rywalizacji. Otóż 8 zespołów podzielono na 2 grupy po 4 drużyny. Dwie najlepsze drużyny w swoich grupach awansowały do tzw. Małej Ligi Mistrzów i rywalizowały o miejsca 1-4, natomiast zespoły zajmujące w swoich grupach lokaty 3 i 4 awansowały do Małej Ligi Europy i walczyły o miejsca 5-8. Nasze dwie drużyny w swoich grupach zajęły czołowe lokaty stąd miały możliwość walki o miejsca 1-4. Smaczkiem całego Turnieju była bratobójcza walka naszych zespołów w półfinale rozgrywek. UKS SAP Gredar Brzeg Roberta Nowakowskiego grało przeciwko UKS SAP Brzeg Marcina Wołoszczaka. Losy meczu ważyły się do samego końca, bowiem do 12 minuty meczu zespół trenera Marcina wygrywał ze starszymi kolegami Akademii 1:0. Ostatecznie jednak w ciągu 3 minut zawodnicy trenera Roberta strzelili 2 bramki i tym samym mogli być spokojni miejsca na podium. Według nas był to najciekawszy pojedynek całego Turnieju. Na koniec zawodów wręczono wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale i puchary dla drużyn. Gościem specjalnym był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz piłkarz 1-ligowego klubu futsalowego Gredar Futsal Team Brzeg - Paweł Boczarski. Obaj Panowie gratulowali wszystkim uczestnikom Turnieju i wręczali nagrody. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia.

Z tego miejsca zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego SAP Brzeg wraz z trenerami chciałby podziękować serdecznie wszystkim tym, którzy przyczynili się do świetnej organizacji Turnieju. Szczególne podziękowania dla sędziego Janusza Dębskiego, który wytrwał na parkiecie od godziny 8:30 do godziny 15:00. Kolejne wielkie podziękowania dla Grzegorza Kozłowskiego i jego żony. Dziękujemy także Izie Krzesaj, Kubie Pustowarowi i Państwu Szczepańskim. Bez Was ten Turniej nie miałby sensu. Dziękujemy także Mariuszowi Andruchowiczowi za poprowadzenie zawodów i naprawdę porządną spikerkę. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych meczy (faza grupowa + faza LM i LE) oraz końcowy ranking całego Turnieju.

RANKING KOŃCOWY:

1. UKS SAP Gredar Brzeg