UKS Szkolna Akademia Piłkarska Brzeg

19.09.2011

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Klub powstał we wrześniu 2011 roku z inicjatywy nauczycieli pracujących w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Od samego początku istnienia klub związany jest ze szkołą w której też ma swoją siedzibę. Klub UKS SAP Brzeg zajmuje się szkoleniem młodzieży wieku od 6 do 15 roku życia. Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską. Nasi podopieczni biorą udział w wielu turniejach odnosząc sukcesy na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim, najważniejsze z nich to m.in.

13 miejsce w Polsce w XVIII turnieju im Marka Wielgusa - dziewczęta U11 - 2013

3 miejsce w Polsce w IV turnieju Orlika o puchar Premiera RP - dziewczęta U11- 2013

13 miejsce w Polsce  w IV turnieju Orlika o puchar Premiera RP - chłopcy U11 - 2013

2 miejsce w Polsce Szkół Podstawowych - dziewczęta U12 - 2014

3 miejsce w Polsce Szkół Gimnazjalnych - chłopcy U15 - 2014

Mistrzostwo Polski Dziewcząt Szkół Podstawowych  - 2015

W 2015 roku klub zrzeszał 100 dzieci w 5 grupach wiekowych. Łącznie 5 drużyn brało udział w takich rozgrywkach jak: II Liga Trampkarzy Podokręgu Opolskiego, Liga Młodzików Podokręg Opole, Liga Orlików Podokręg Opole, Opolska Mała Liga Halowa. UKS SAP Brzeg w 2015 roku brał udział oraz organizował turnieje piłkarskie (łącznie 8 turniejów) - m.in. VI Memoriał im. Wiesława Nowakowskiego. W roku 2016 nasz klub zrzeszał również 100 dzieci i młodzieży w 4 grupach wiekowych. Od początku 2016 roku UKS SAP Brzeg bierze udział w rozgrywkach ligowych, wyjeżdża na turnieje. W turnieju "Bawi Nas Piłka" - rozgrywki dla grupy Żaków i Orlików (udział biorą nasze 4 grupy wiekowe). W Opolskiej Małej Lidze - uczestniczą 2 grupy Orlików. W Opolskiej Lidze Młodzików - uczestniczy nasz 1 zespół. W Lidze Kobiet - także jeden zespół.

Zarząd klubu od początku stanowią nauczyciele uczący w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi:

mgr Jacek Krzciuk - prezes

mgr Robert Nowakowski - vice prezes